Sednica vlade je počela veoma burno. Premijer je zaključio da mere vlade ne daju rezultate, jer narod ne shvata šta su stručnjaci hteli da kažu sastavljajući raznorazne programe, platforme, amandmane, podzakonska akta i slično.
-Moramo izbaciti iz rečnika izraze kao što su prestruktuiranje, refundiranje, devalviranje, prekonponovanje, redefinisanje i slične reči, koje narod ne razume, pa ne ume da ih primeni u svakodnevnom životu – rekao je ministar ekonomije.
-I šta predlažeš? – upitao je premijer ozbiljno.
-Da krenemo sa merama štednje, ali tako da ih svako razume.
-Daj neki konkretan primer.
-Trebalo bi krenuti odozdo, iz baze, iako mnogi ovde, kada se pomene baza, odmah dobiju kiselinu.
-Ne filozofiraj, već predlaži. – odbrusi premijer ne mogavši da savlada napad kiseline, pa proguta jednu bledunjavu tabletu.
-Za početak, predložio bih da se koriste obe strane toalet papira.
Ostali članovi vlade nisu mogli da sakriju zbunjenost, a ministar kulture s gadjenjem pogleda svoje prste.
-Ako vlasnici novina koriste obe strane, zašto ne bi mogli i korisnici toalet papira. – nastavi da obrazlaže svoj predlog ministar ekonomije.
Minsitar informisanja zatraži reč.
-A kakva upustva dati siromašnijem delu siromašnog naroda koji nema pare za kupovinu toalet papira, pa u gorenavedene svrhe upravo koristi novine? – upita ministar informisanja.
-Njima uputstvo nije poptrebno. Oni i čitaju novine, jer ih inspirišu da koriste obe strane. – zaključi premijer veoma uspešnu sednicu vlade.
Autor kolumne: Vanja BULIĆ
Foto: Privatna arhiva